Olete 19. oktoobril kell 4 p.l. oodatud Tartu Pauluse kiriku tiibhoone teisele korrusele, kus esitletakse ajakirja Akadeemia erinumbrit, mis on pühendatud usupuhastuse 500. aastapäevale.

Tartu linn, EELK Tartu praostkond, ajakiri Akadeemia

Head sõbrad!

Tervitan teid vana-aasta viimasel päeval ja soovin kõigile kaunist aasta lõppu ja õnnistusrikast uue algust. Küllap on nii mõndagi, mida meenutada aastast 2016 ja ootusi, millega minna vastu astale 2017. Aastavahetus on hea aeg, et otsustada teha midagi teisiti või alustada mõne uue harjumusega. Kutsun kõiki üles ühinema väljakutsega lugeda järgmisel aastal igal päeval Piiblit. Selleks saab ennast registreerida Avatud Piibliühingu kodulehel http://www.avatudpiibel.ee/piibli-valjakutse.

Olen siiralt veendunud, et pühakiri saab olla heaks teejuhiks meile ka 2017. aastal. Kui me ei ole veel süstemaatiliselt Piiblit lugenud, siis miks mitte proovida seda uuel aastal? Kinnitan, et see saab olema eriline võimalus ja seiklusrikas teekond.

Õnnistatud uut aastat ja kasvamist pühakirja tundmises soovides,
õp Tauno

Leeripüha advendiajal

Neljandal advendil pühitsesime selle aasta viimast leeripüha. Sellega suurenes meie koguduse liikmeskond tervelt 12 inimese võrra. 10 leerilast olid ka eelnevalt ristimata ja said osa pühast ristimissakramendist. Ühtekokku on lõppeval 2016. aastal meie koguduses konfirmeeritud 28 leerilast ja ristitud ühtekokku 30 inimest. Võime seda pidada suureks Jumala armuks, et Ta jätkuvalt äratab usku ja kutsub inimesi.

Järgmine leerikool algab 22. veebruaril 2017 kell 18.00.

Koguduse juhtorganite valimised 2016/2017

Hea kogudus, taas on aeg valida kogudusele uus nõukogu ja uus juhatus.

Valimiste periood on 18.12-25.12.2016

Valida saavad koguduse täiskogu täisõiguslikud liikmed, kes on perioodi alguseks tasunud oma liikmemaksu ja käinud armulaual. Teil on võimalik anda oma hääled sobivate kandidaatide eest igal tööpäeval koguduse kantseleis kell 10-16 ja jumalateenistuste aegadel.

Esitatud kandidaadid:

1. Ain Jaanru

2. Anne Nõgu

3. Eero Kadarik

4. Juhan Rumm

5. Kaidi Kallaste

6. Keio Soomelt

7. Leho-Toomas Tomps

8. Lemme Luik

9. Maris Marko

10. Marko Torm

11. Olev Rohumäe

12. Pille-Ruth Kukemilk

13. Riina Arpo

14. Tiiu Kadarik

15. Toivo Reinsoo

16. Toomas Varek

17. Valdek Hang

1. novembril on kogudusel külas õp Eenok Haamer

Novembrikuu esimesel päeval on koguduses külas Mustvee ja Lohusuu koguduste õpetaja Eenok Haamer. Tavapärasel kogudusekooli toimumise ajal kell 18.30 alustame 1. novembril noortemajas palveõhtuga, kus õp Haamer jutlustab usupuhastuspüha teemal. Kõik on oodatud, et mõtelda veelkord reformatsiooni tähenduse ja usupuhastuse üle ja palvetada usulise selguse ja ärksuse pärast.

Tähistame õiglase kaubanduse nädalat kirikukohviga

Käesoleval nädalal peetakse õiglase kaubanduse nädalat. Sel ajal tasub igaühel mõelda selle peale, kuidas oma ostuharjumustega kellegi elu paremaks saab muuta. Kaubanduse ja tarbimise kaudu tuleb välja side Eesti ja arenguriigi inimese vahel, sest toit, mida me iga päev tarbime, tuleb samavõrra Aafrikast või Lõuna-Ameerikast kui Eesti põldudelt. MTÜ Mondo koos partnerite ja poodidega paneb sel nädalal meie inimesi rohkem mõtlema sellele, et igaüks saab oma ostudega muuta kellegi elu paremaks – valides targemini, tarbides vähem ning pisut mõeldes toidu päritolu peale.
Loe kogu postitust »