Head sõbrad!

Tervitan teid vana-aasta viimasel päeval ja soovin kõigile kaunist aasta lõppu ja õnnistusrikast uue algust. Küllap on nii mõndagi, mida meenutada aastast 2016 ja ootusi, millega minna vastu astale 2017. Aastavahetus on hea aeg, et otsustada teha midagi teisiti või alustada mõne uue harjumusega. Kutsun kõiki üles ühinema väljakutsega lugeda järgmisel aastal igal päeval Piiblit. Selleks saab ennast registreerida Avatud Piibliühingu kodulehel http://www.avatudpiibel.ee/piibli-valjakutse.

Olen siiralt veendunud, et pühakiri saab olla heaks teejuhiks meile ka 2017. aastal. Kui me ei ole veel süstemaatiliselt Piiblit lugenud, siis miks mitte proovida seda uuel aastal? Kinnitan, et see saab olema eriline võimalus ja seiklusrikas teekond.

Õnnistatud uut aastat ja kasvamist pühakirja tundmises soovides,
õp Tauno

Leeripüha advendiajal

Neljandal advendil pühitsesime selle aasta viimast leeripüha. Sellega suurenes meie koguduse liikmeskond tervelt 12 inimese võrra. 10 leerilast olid ka eelnevalt ristimata ja said osa pühast ristimissakramendist. Ühtekokku on lõppeval 2016. aastal meie koguduses konfirmeeritud 28 leerilast ja ristitud ühtekokku 30 inimest. Võime seda pidada suureks Jumala armuks, et Ta jätkuvalt äratab usku ja kutsub inimesi.

Järgmine leerikool algab 22. veebruaril 2017 kell 18.00.

Koguduse juhtorganite valimised 2016/2017

Hea kogudus, taas on aeg valida kogudusele uus nõukogu ja uus juhatus.

Valimiste periood on 18.12-25.12.2016

Valida saavad koguduse täiskogu täisõiguslikud liikmed, kes on perioodi alguseks tasunud oma liikmemaksu ja käinud armulaual. Teil on võimalik anda oma hääled sobivate kandidaatide eest igal tööpäeval koguduse kantseleis kell 10-16 ja jumalateenistuste aegadel.

Esitatud kandidaadid:

1. Ain Jaanru

2. Anne Nõgu

3. Eero Kadarik

4. Juhan Rumm

5. Kaidi Kallaste

6. Keio Soomelt

7. Leho-Toomas Tomps

8. Lemme Luik

9. Maris Marko

10. Marko Torm

11. Olev Rohumäe

12. Pille-Ruth Kukemilk

13. Riina Arpo

14. Tiiu Kadarik

15. Toivo Reinsoo

16. Toomas Varek

17. Valdek Hang

1. novembril on kogudusel külas õp Eenok Haamer

Novembrikuu esimesel päeval on koguduses külas Mustvee ja Lohusuu koguduste õpetaja Eenok Haamer. Tavapärasel kogudusekooli toimumise ajal kell 18.30 alustame 1. novembril noortemajas palveõhtuga, kus õp Haamer jutlustab usupuhastuspüha teemal. Kõik on oodatud, et mõtelda veelkord reformatsiooni tähenduse ja usupuhastuse üle ja palvetada usulise selguse ja ärksuse pärast.

Tähistame õiglase kaubanduse nädalat kirikukohviga

Käesoleval nädalal peetakse õiglase kaubanduse nädalat. Sel ajal tasub igaühel mõelda selle peale, kuidas oma ostuharjumustega kellegi elu paremaks saab muuta. Kaubanduse ja tarbimise kaudu tuleb välja side Eesti ja arenguriigi inimese vahel, sest toit, mida me iga päev tarbime, tuleb samavõrra Aafrikast või Lõuna-Ameerikast kui Eesti põldudelt. MTÜ Mondo koos partnerite ja poodidega paneb sel nädalal meie inimesi rohkem mõtlema sellele, et igaüks saab oma ostudega muuta kellegi elu paremaks – valides targemini, tarbides vähem ning pisut mõeldes toidu päritolu peale.
Loe kogu postitust »

Ühineme Helsingi Kallio koguduse üleskutsega kellade helistamiseks

Helsingi Kallio kogudus Soomes on teinud üleskutse kõigile kogudustele (ka väljaspool Soomet) helistada iga päev kuni 24. oktoobrini kell 17 kirikukelli. Sellega mälestatakse Aleppo pommirünnakutes hukkunud ohvreid, kellest suurem osa on tsiviilelanikud. Ühtlasi avaldatakse kellade helistamisega omal kombel sümboolset ja vägivallatut protesti vägivalla ja sõjategevuse vastu Aleppos ja mujal Süürias. Üleskutsega on ühinenud juba ligi 200 kogudust Soomes ja mujal Euroopas, kus kõikjal helistatakse leinakelli igal õhtul kell 17 kohaliku aja järgi kuni 24. oktoobrini (ÜRO päev). Üleskutset on toetanud ka Luterlik Maailmaliit. Loe kogu postitust »

Kogudusekooli uus hooaeg keskendub reformatsioonile

Teisipäeval, 4. oktoobril alustame kogudusekooli uue hooajaga. Seoses reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamisega tegeleme esmalt Martin Lutheri kuue tekstiga, mis toovad meieni olulisema reformatsiooni mõttest. 2017. aasta algusest hakkame koos Luterliku Maailmaliidu poolt välja antud tekstidega küsima seda, mida tähendab luterlaseks olemine 21. sajandil. Kogudusekooli tunnid hakkavad toimuma teisipäeviti kell 18.30 noortemajas. Hooaja avaloengus aga vaatame Martin Lutheri elust kõnelevat 2003. aastal valminud filmi “Luther”. Osavõtt kogudusekoolist on prii ja kõigile avatud.

Vastupanuvõitluse päeval mälestatakse riigivanemaid tänavu Rakvere

Juba kümme aastat on MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi korraldusel ja EELK püsival toetusel 22. septembril tähistatud Eesti vastupanu Nõukogude võimule, mis sai alguse 1944. aasta sügisel Otto Tiefi valitsuse ennastsalgava tegevusega. Tegemist on riigivanemate mälestusteenistuste traditsiooniga. Sel kuupäeval on – aasta aasta järel – süüdatud 16 küünalt Tallinnas Piiskoplikus Toomkirikus, Pühavaimu kirikus, Tartu Jaani, Narva Aleksandri, Pärnu Eliisabeti, Viljandi Jaani, Kuressaare Laurentiuse ja mullu Paide Püha Risti kirikus.

Tänavu 22. septembril kell 15  mälestatakse  Eesti riigivanemaid Rakvere Kolmainu kirikus. Riigipeade auks süütavad 16 küünalt EELK peapiiskop Urmas Viilma ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami. Koos peapiiskopiga teenib koguduse õpetaja Viru praost assessor Tauno Toompuu. Päevakohase kõne peab Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi Velliste. Muusikaga teenivad organist Liivia Hübner ja meesansambel Sõbrad.

Kell 13 oodatakse Rakvere linnavalitsuse saali (Lai 20)  Pätsi muuseumi liikmetega kohtuma kohalikke ja kogu Virumaa ajaloohuvilisi. Arutatakse eelkõige riigi sajanda sünnipäevaga seonduvat nii Virumaal, pealinnas kui ka mujal. Igaüks on teretulnud nii pühakotta kui linnavalitsuse majja!

Vastupanuvõitluse päeva tähistamine Tallinnas algab kell 9 mälestushetkega Vabadussõja võidusamba juures. Kell 10 asetatakse pärjad ja küünlad Otto Tiefi ja Arnold Susi haudadele ning nende võitluskaaslaste mälestuskivi juurde Metsakalmistul. Sõna võtavad justiitsminister Urmas Reinsalu ja viitseadmiral Tarmo Kõuts.

TRIVIMI VELLISTE

MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi esimees