Rakvere Kolmainu kogudus kuulub Eesti Evangeelsesse Luterlikku Kirikusse (EELK).

Image module

Kogudus kannab Püha Kolmainu nime. Rakvere linnas ja ümruskonnas tahame teenida ja kuulutada Jumalat, kes on Isa, Poeg ja Püha Vaim, kes on meid loonud ja meie eest hoolitseb, kes on meid päästnud ja kingib meile andeksandmise ja rahu ning kes meid lohutab, annab rõõmu ja lootust ja meie usku iga päev hoiab elus.

Meie usu, õpetuse ja töö aluseks on Vana ja Uus Testament (vt Piibel) ning neid seletavad Apostlik, Nikaia ja Athanasiuse usutunnistusedAugsburgi muutmata usutunnistus ja teised usutunnistuskirjad, mis on kogutud Liber Concordiae'sse.

Loe rohkem luterlikust usust EELK kodulehelt.

Jumalateenistused toimuvad Kolmainu kirikus igal pühapäeval algusega kell 11.00 ja on avatud kõigile huvilistele. Kolmainu kogudus on küllalt nooruslik ja uuendusmeelne. Jumalateenistusel kasutatakse uut tänapäevast liturgiamuusikat, osaletakse aktiivselt oikumeenilises liikumises, kogukondlikel ettevõtmistel ja tehakse kuulutustööd ka väljapool kirikuseinu. Koguduse kalendris on sündmusi peaaegu igale päevale. Oled oodatud tutvuma ja osalema!

Kolmainu koguduse pühakoda on kõrge ajaloolise ning arhidektuurilise väärtusega külastusobjekt turistidele ja muidu külalistele. Juunist augustini on kirik avatud palvetajatele, turistidele ja muidu külastajatele esmaspäevast laupäevani  kell 10.00-18.00.

Lisaks jumalateenistuslikule elule on Rakvere kirik armastatud kontsertpaik, kus toimuvad regulaarselt kiriku vaimsusega kokkukõlavad muusikasündmused. Juunist augustini on kirikus igal kolmapäeval kell 18.00 orelimuusika pooltund, kus astuvad üles tunnustatud kirikumuusikud ja organistid üle Eesti.