Suvi on Eestis kohtumiste aeg. Lisaks paljudele turistidele toovad soojad ilmad, pikad päevad ja eriti laulupidu Eestisse ka palju väliseestlasi. Eelmisel pühapäeval olid Rakvere kirikus esindatud meie kaasmaalaste näol nii Austraalia Sidney linn Boris Leesi isikus kui Kanada Vancouveri linn Karl Tominga näol. Lisaks sellele oli Rakvere juurtega perekond Bernhoffide kaudu meie jumalateenistusel nii Kanada Victoria saare kui Ameerika Ühendriikide pealinna Wahingtoni elanikud. Seejuures on oluline märkida, et jumalateenistusel jutlustas Austraalias sündinud ja Kanadas elav kirikuõpetaja Walter Juhanson väliseesti luterliku kiriku (Eesti Evangeeliumi Luteriusu Kirik ehk E.E.L.K) Vancouveri kogudusest.
Leeripüha jutluse eel juhtis õp Johanson inimeste tähelepanu Rakvere kiriku altarile ja kantslile, kus on luterlikule kirikule ebaharilikult palju kujutatud Jumalaema Maarja sümbollille maarjaroosi. Eriti tähelepanuväärne olevat õp Johansoni meelest see, et nii sügaval luterlikul ajajärgul kui 1730. a taolist sümbolit nõnda ohtralt siiski tarvitati. Jutlustaja soovitas leerilastel igavuse puhul altaris ja kantslis kujutatud maarjaroosid üle lugeda, et pärast saaks võrrelda, kas nad saavad kokku, 36 nagu tema viimati. Jutluse lõpus selgitas Walter Johanson maarjaroosi kui vaikimise sümboli tähendust ja osutas, et me leiame igaltpoolt neid maarjaroosidest vaikijaid, kes meie eest palvetavad, nii nagu Jumalaema isegi teeb. Nagu peale jumalateenistust selgus, sai kõige innukam maarjarooside loendaja kokku 46 lille.
Õpetaja Johanson on oma isa kaudu Rakvere ärimehe Julius Johansoni poeg. Tema isapoolne vanaema oli aga pärit suurest Hansenite suguvõsast. Hansenite suguvõsa saanud alguse sellest, et omavahel abiellusid Poolast pärit veskiomaniku Urbanovichi ja Rootsist pärit veskiomaniku Hanseni lapsed. Enamik Hansenite suguvõsa liikmeid on maetud Rakvere linnakalmistule.
Meie jumalateenistuste igapühapäevaseks külaliseks on juba alates mai kuust saanud Sidneyst Rakverre saabunud Boris Lees, kelle isale kuulunud maja on täna kiriku vastas asuv Rajaotsa ja Athena kooli hoone aadressil Pikk 30. Laulupeo ajaks saabus kodumaale ka Haljala kihelkonnast pärit Karl Toming. Ei hr Lees ega hr Toming ei istu kodumaad külastades käed rüppes. Boris Lees panustas mai kuus oma vabast ajast kirikuvalves olemisele ja hr Tomingal on eelmisest aastast varuks leerilaagris osalemise kogemus, mida läheb ehk seekordki tarvis.