Rakvere Pika tänava kirik on 15. sajandi ehitis, mida on läbi aastasadade maha lammutatud ja üha uuesti üles ehitatud. 17. sajandil aastakümneid varemetes seisnud hoone ehitati taas kogukonna ühiste jõududega üles ja 1698. aastal pühitsetud kirikust sai Kolmainu kirik. Aastasadade jooksul on need seinad tervitanud rakverlasi ja ümbruskonna rahvast, olnud tunnistajaks lugematute inimeste kaotustele ja võitudele, leinale ja rõõmule, mure- ja tänupalvetele. Sajanditevanune kirikuhoone on osa kogukonnaelust juba seetõttu, et ta nii paljudele on midagi tähendanud. Taolise vana pärandi eest hoolitemine on osa austusest esivanemate vastu.
Kirik on kestnud tänaseni tänu sellele, et tema korrashoid on läbi aegade seisnud kogukonna ühisel vastutusel. Kui see täna teisiti oleks, tunnistaksime mäe otsas peagi varemeid, milles varesed oma kraaksatustega langevatele puulehtedele jutlust peavad. Õnneks on tänaseni leidunud suur hulk inimesi, kes on oma võimalusi mööda panustanud kirikuhoone püsimise heaks. Tänu neile inimestele on täna linnas esinduslik sakraalhoone, mis pakub rõõmu ja tuge nii kohalikele elanikele, kui linna ja maakonda külastavatele turistidele.
Viimasel eesmärgil on käima lükatud kiriku kellatorni renoveerimise tööd, mille eesmärk on teha torn turistidele avatuks ning panna käima torni ajanäitaja, mis on juba aastaid korrast ära olnud. Lisaks valatakse ka üks päris uus löögikell, sellega kokku saab tornis olema viis helistatavat kella, millega on juba võimalik atraktiivne kellamäng kõlama panna. Seda viimase aja suurimat projekti kirikus on toetanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, riiklik programm "Pühakodade säilimine ja areng" ning Rakvere Linnavalitsus. Kuid sellest hoolimata on osa rahast veel puudu. Seetõttu kuulutame koos Rakvere Linnavalitsusega välja korjanduse Rakvere Kolmainu kiriku hoone renoveerimiseks. Esialgne väljakutse on tasuda kellaprojekti omafinantseeringu osa. Edasi ootavad tööd katusevahetuseks, välisfassaadi ja tornikiivri korrastamiseks ning sisemiseks remondiks. Tänu Rakvere Linnavalitsuse toele on kõigi nende tööde jaoks projektdokumentatsioon olemas ja reaalse ehitustööga saaks alustada esimesel võimalusel.
Kirikuhoone tugevus ja nõrkus ühtaegu on tema ajaloolisus. Nõrkus seepärast, et ta on õrn ja vajab tähelepanelikumat hoolt kui mõni moodne hoone. Tugevus aga selles, et mis sellesse hoonesse panustatud, jääb püsima ega hävi lähimate aastakümnetega. Meie kirikus on esemeid, millel peal on annetajate nimed 16. sajandist, kirikuarhiivis on dokumente, kus viidatakse kiriku ehituse toetajatele 17. sajandil. Tahame meiegi kõik tänased suuremad toetajad jäädvustada järgnevateks sajanditeks. Kõigi üle 1000 kroonise annetuse teinud annetajate nimed jäädvustatakse kiriku torni paigaldataval nimetahvlil.
Las ka meie järeltulijad õpivad midagi meilt! Vaid nii saame olla kindlad, et need väärtused, mida ise hindame, kestavad ka peale meid edasi. Aitäh kõigile annetajatele!
Oma toetuse saab maksta pangakontole SEB Ühispangas a/a 10502001269008. Märksõna: Kirik.